GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålar 9201769
*
nr 920 1769
SKÃ…LAR
3 st+ 3 fat, Keramik
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2014
kl 19:57:29
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålar
-
3196 Skålar
2 st + 2 fat, Porslin, 1800-tal. Diameter: 11-16 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:29
-
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:52
*
SKÃ…LAR
nr 920 1769
SKÃ…LAR
3 st+ 3 fat, Keramik
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2014 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålar
-
3196 Skålar
2 st + 2 fat, Porslin, 1800-tal. Diameter: 11-16 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:29 -
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:52